Nad Soliną

soliną, Soliną można, tego miejsca

Nad Soliną

Nad Soliną są przede wszystkim zielone wzgórza. Ten zwrot ze znanej piosenki utrwalił się nam wszystkim w pamięci i określił zbiorową świadomość odnośnie tego miejsca. Błędem byłoby jednak sądzić, że znajdziemy tam tylko i wyłącznie szczyty, bezludne i po dogłębnym zwiedzeniu ich i przejściu wszerz i wzdłuż nie będziemy mieli co robić.

Nad Soliną można się też opalać i kąpać, to oczywiste. Tutejsze kąpieliska nie są typowymi plażami, mają swój niepowtarzalny urok dawnych miejsc kąpielowych, gdzie ludzie chłodzili się po ciężkim dniu pracy. Teraz jednak są przystosowane do warunków bezpieczeństwa, strzeżone i dokładnie wydzielone, tak aby nikt nie mógł zrobić tam sobie krzywdy.

Nad Soliną można zagrać w paintaball, pojeździć quadem czy konno. Wszystkie te atrakcje są łatwe i przystępne do skorzystania. Mamy także kilka wypożyczalni sprzętu wodnego (rowery, łódki, jachty) dzięki którym możemy się wybrać na orzeźwiający rejs po jeziorze, który uspokoi nasze skołatane nerwy i ochłodzi nas w czasie upału.

Nad Soliną można zwiedzać – są tutaj pamiątki z dawnych czasów takie jak słynna dawna cerkiew, w której znajduje się cudowna ikona. Ogólna atmosfera tego miejsca przywodzi na myśl dawne czasy które przeminęły bezpowrotnie.

Wszystko to w jednym, malowniczo położonym i tanim miejscu. Kto by nie chciał wybrać się nad Solinę i skorzystać z tych wszystkich atrakcji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>